Коли двоє людей зустрічаються – між ними виникає… хімія. А що відбувається далі? А далі – обоє отямлюються, коли перед ними багато проблем, спільний побут…
Цю класичну думку можна почути мало не від усіх, особливо тих, хто у шлюбі вже давненько.
І що ж тут – замкнене коло? Спочатку – не розгледиш, а потім – вже запізно…
Звісно, універсальних секретів чи рецептів не існує. Однак є деякі речі, які варто пам’ятати.
Серед них – цінності і пріоритети пари.
Кожного з нас виховало своє середовище – неповторне. Тому коли хлопець і дівчина закохуються і починають стосунки, вони є одне для одного незвіданим іншим світом.
Як говорив колись один священик, до шлюбу приходять не двоє, а щонайменше шестеро: хлопець, який є насправді; якого з себе уявляє, якого з нього собі уявляє дівчина; дівчина, яка є насправді, якою себе уявляє і якою її уявляє собі майбутній чоловік. І якщо до цього процесу розплутування ролей у спільному житті долучається ще й абсолютно неспівмірні цінності, то дуже часто, на жаль, подружжя не може собі зарадити і розлучається.
А якщо ми з хлопцем зустрічаємось, любимо одне одного, але в нас різні пріоритети і цінності, то не варто нам думати про шлюб?
А тут і зовсім нема єдиної відповіді. Хоча ні, є.
Можна уявити собі це так: на початку стосунків двоє людей стоять в різних кутках кімнати, для кожного це зона комфорту, своїх переконань, пріоритетів, цінностей. І шлюб – це той довгий шлях поступок один одному, щоби нарешті зустрітись, але!!! в центрі кімнати. Бо якщо хтось буде постійно жертвувати своїми пріоритетами, а інший – ні, то вдалих стосунків збудувати не вдасться аж ніяк.
Для чоловіка – гроші не мають ніякого значення, він звик постійно необдумано їх витрачати, не думає про заощадження. Для жінки – чіткий фінансовий план має бути на щодень. Вони – подружжя. І що їм робити у спільному побуті? А домовлятись! Знаходити компроміс навіть там, де би їх бути й не могло б. Цей процес не миттєвий, але можливий. За умови, що обоє поступатимуться своїм.
Однак є речі фундаментальні, про які обов’язково слід поговорити перш ніж одружуватись. Для когось діти – це дарунок Божий, а для когось – обтяження, хтось хоче бачити поруч бізнес-леді, а хтось виключно домогосподарку. Що поробиш, якщо домовлятись ніхто й не збирається? Чи вдасться бути щасливим у подружжі, де є моя думка і неправильна?
Але насправді якщо люди з різних планет готові зійтись у важкій спільній праці, то їм все вдасться.
Тетяна Трачук
( за мотивами розмови о.Ростислава Пендюка )
Фото: unsplash
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.